Az Ugróka foglalkozásról
Az Ugróka foglalkozások népi énekes- és mozgásos gyermekjátékokra, illetve zenés drámajátékokra épülnek. A foglalkozások tematikája, felépítése igazodik a gyerekek életkori sajátosságaihoz.
Elsődleges szempont, hogy a gyermekek játék közben jól érezzék magukat!
Az énekes játék (zene, ének és mozgás) ősidők óta a gyermek életének egyik legfőbb örömforrása. Ezt szeretném átadni.
A foglalkozást 5-9 éves korig ajánlom a gyerekek önálló részvételével.
Egy csoportos foglalkozáson maximálisan 10 gyermek tud részt venni.
A foglalkozáshoz folyamatosan lehet csatlakozni, de a létszámkorlát miatt bejelentkezés szükséges.
Az első foglalkozás minden gyermek számára INGYENES!
Mit fejleszt?
Meghatározó szerepet tölt be egy gyermek (személyiség)fejlődésében az, hogy gyermekként milyen impulzusok, élmények érik. A népi énekes játékok pozitívan befolyásolják a gyerekek érzelemvilágát.
A kiegyensúlyozott és örömteli iskolakezdéshez számos képesség szükséges. Ezen képességek fejlődését is elősegítik a Népi énekes- és mozgásfejlesztő foglalkozásaim, amelyek alkalmával a zenei képességek mellett fejlődnek például a gyermekek motoros, kognitív és szociális képességei is, amelyek feltételei az iskolaérettségnek.
Az éneklés és mondókázás mozgással való összekapcsolása segíti az idegrendszer érési folyamatait, valamint a két agyfélteke harmonikus működését is.
A Népi énekes- és mozgásfejlesztő foglalkozások hozzásegítik a gyermeket többek között
- az egyensúlyérzék,
- a ritmusérzék,
- a pontos nagy- és finommozgások,
- a biztos testséma,
- a testközépvonal,
- a jó térérzékelés,
- a szerialitás,
- a szem-kéz, szem-láb koordináció,
- a keresztcsatornák jó működésének,
- a térirányok felismerésének, valamint
- az írásmozgás koordinációnak és
- az önbizalomnak a fejlődéséhez.
Az egyes játékok javítják a testtartást és a vérkeringést, erősítik az izületeket és az izmokat, jótékonyan hatnak a légző- és anyagcsere folyamatokra.
A foglalkozások kiváló teret adnak a zenei képességek fejlesztésére is: metrumérzék, ritmusérzék, tempóérzék, hangmagasság iránti érzék (magas-mély), dinamikai érzék (halk-hangos), hangszínérzék, zenei emlékező és reprodukáló képesség, belső hallás, zenei formaérzék. A zenei fejlesztés pedig hozzájárul a gyermekek harmonikus, kiegyensúlyozott személyiségfejlődéséhez.
Az éneklés és bizonyos fajta mozgások összehangolják a jobb és bal agyfélteke működését, amely elengedhetetlen feltétele a könnyed és örömteli tanulásnak.
Szeretettel várom gyermekét egy INGYENES próba foglalkozásra, ahol alkalma nyílik belekóstolni a népi énekes- és mozgásos játékok örömteli világába!